Vodící pes >

Spolek Vodicí pes

Základním posláním spolku Vodicí pes je pomoc a podpora nevidomých lidí, kteří se prostřednictvím služby vodicích psů zařazují do běžného života společnosti.

Vodicí psi jako průvodci a společníci je doprovázejí na všechna místa, kam člověk obvykle chodí – do školy, do práce, k lékaři, za přáteli či jinam. Čtyřnozí průvodci vedou své pány bezpečně a s jistotou. Nároky na službu vodicího psa jsou velmi vysoké. Štěňátka vybíraná k tomuto účelu musí splňovat velmi náročná kritéria.

Spolek, jako nezisková organizace se sociálním posláním, shromažďuje finanční prostředky pro jejich nákup, úhradu veterinární péče a kvalitního krmení, cvičí je a připravuje pro náročnou službu vodicího pomocníka.

Tomuto poslání se rozhodla pomoci také oblíbená řada přírodních přípravků Dr. Weiss a převzala patronát nad štěnětem, ze kterého brzy vyroste šikovný a nepostradatelný pomocník nevidomého člověka.

Více informací o spolku najdete na www.vycvikvodicichpsu.cz.


PSÍ SÁDLO Dr. Weiss® pomáhá nevidomým

Občanské sdružení Vodicí pesZ každého balení přípravku PSÍ SÁDLO Dr. Weiss, které je možné koupit v lékárnách, putuje finanční příspěvek na výcvik a přípravu čtyřnohých pomocníků pro nevidomé. Od narození až po předání do aktivní služby uplynou zhruba dva roky, během kterých projdou pejsci výcvikem a naučí se pomáhat lidem se zrakovým postižením.

Malý „Ralfík“ je štěně goldendoodla

Ralph je malé štěně goldendoodla, ze kterého by měl vyrůst šikovný vodicí pes, opět pod patronátem Dr. Weisse. Narodil se v pátek 29. května 2014 a má se čile k světu. Podle Ralphovy pečovatelky je pejsek moc šikovný a rychle se učí. Přesto ale jako každé správné štěně občas zazlobí a poškádlí svoji maminku. Malý Ralph si zatím užívá bezstarostného psího dětství. Má před sebou ještě dlouhou cestu, aby se jednou mohl zařadit mezi vyškolené vodicí psy a do velké míry tak nahradit zrak nevidomému pánovi.

Šikovný Falco ukončil studia a pomáhá nevidomé Monice

Prvním pejskem, který tímto výcvikem pod patronátem Dr. Weisse prošel, je zlatý retrívr jménem Falco. Z malého roztomilého štěněte se stal spolehlivý vodicí pes, který nyní pomáhá nevidomé Monice. Podle Moniky je Falco velmi dobře vycvičený a povely plní poctivě a ochotně. „První dva týdny jsme postupně nacvičovali všechny možné trasy - do obchodů, k lékařům a na dětská hřiště. Od té doby spolu chodíme nakupovat, vodí mne na kurzy angličtiny i na pískoviště s Jiříkem,“ popisuje mladá maminka Monika.